Yeminli Tercüme nedir?

Yeminli Tercüme; alanında uzmanlaşmış, Türkçe’ ye ve en az bir yabancı dile hakim, noterden yeminli tercümanların gerçekleştirdiği çeviri hizmetidir.

Noter Onaylı tercüme nedir?

Noter onaylı tercüme; yeminli tercümanlarımız tarafından gerçekleştirilen, yasal ve resmi sorumluluk ve geçerlilik taşıyan tercümelerdir. Çevirisi yapılan belgeler, hedef dil ve kaynak dilde iliştirilerek ilgili dilin yeminli tercümanı tarafından imzalanır ve büromuz tarafından kaşelenerek noter onayı alınır.

Apostil Nedir?

Apostil, bir belgenin gerçekliğinin onaylanarak başka bir ülkede yasal olarak kullanılmasını sağlayan bir belge onaylama sistemidir. Apostil kuralları yalnızca Lahey Konferansı’na üye veya taraf devletler arasında geçerlidir.
Bu belge onay sistemiyle ilgili üye veya taraf devlet tarafından saptanan yerel bir merci, bakanlık, vb. bir kuruluş, belgenin gerçek olduğunu onaylayarak, başka bir üye veya taraf ülkede 6 Ekim 1961 tarihli Lahey Konvansiyonunda belirlenen kurallar çerçevesinde kullanılması için yasal hale getirirler.
Apostil, Kaymakamlık ya da Valiliklerce temin edilebilir. Bir tercümenin Apostil alabilmesi için öncelikle yeminli tercüman tarafından tercüme edilmesi ve çevirinin Noter onayı alması gerekmektedir.

Tercüme Fiyatları Nasıl Tespit Ediliyor?

Türkiye Tercüme olarak sayfa standardizasyonu 1000 boşluksuz karakteri (1000 harf) 1 birim sayfa olarak ücretlendirmek suretiyle yapılmaktadır. Örneğin 8000 karakter uzunluğunda bir belge tercüme edilecekse 8 sayfa üzerinden ilgili dilin birim fiyatı üzerinden hesaplanmaktadır.

Karakter Hesabını Ben Nasıl Yapacağım?

Belgenizi word ortamında açtığınızda tercümesi yapılacak metnin sözcük ve karakter sayımını siz de görebilirsiniz.

Tercüme edilecek belgelerimi size nasıl ulaştırabilirim?

Evraklarınızı bize kargo, faks, e-posta ya da elden iletebilirsiniz. Aynı şekilde tamamlanan çeviriler size elden, ücretsiz kargo servisimiz tarafından, faks ve e-posta yoluyla ulaştırılır.

Anlaşmalı kurumlara yönelik indirimleriniz var mı?

Elbette, sürekli çalıştığımız kurum, kuruluş ya da şahıslara yönelik indirim, ödeme kolaylıkları ve avantajlarımız mevcuttur. Ayrıca iş hacminin büyüklüğü de tercüme fiyatları konusunda belirli indirimlere tabi tutulmaktadır.

Bazı zamanlar sadece birkaç satırdan oluşan tercümelerimiz oluyor,bu durumda da tercüme bedeli bir sayfa üzerinden mi hesaplanıyor?

Hayır, kurumsal müşterilerimize yönelik verdiğimiz hizmet doğrultusunda yapılan tercümelerin toplamı anlaştığımız hesap dönemleri sonunda birleştirilerek tahsil edilmektedir.

Büronuza tercüman olarak başvurmak istiyorum, ne yapmalıyım?

Bunun için yapmanız gereken bizlere 0 262 641 29 62 no lu telefonumuzdan ulaşıp İnsan Kaynakları sorumlumuz ile görüşmektir.